1

Temat: Jak pisać pracę po angielsku?

Hej! Mam duży kłopot. Sam go stworzyłem, ale niestety jak się nie myśli o tym co potrzeba to tak później jest. Jestem na V roku filologii angielskiej, znaczy to, że będę się bronił. A najlepsze nie mam nic a nic napisane. Poszukiwałem jakiś porad w necie pod hasłami pisanie pracy licencjackiej porady, ale nic w tym miejscu pomocnego nie znalazłem. Nie wiem jak ja to ogarnę. Może ktoś mi doradzi jak pisać pracę po angielsku? Nie mam zielonego pojęcia. Z tej racji zjawiłem się tu. Chciałem Was spytać jak Wy poradziliście sobie z presją czasu? Ogólnie napisaliście już swoje prace dyplomowe?

2

Odp: Jak pisać pracę po angielsku?

Moja praca dyplomowa jest prawie gotowa, dlatego teraz mam co nieco relaksu. Jednak powinnam powiedzieć, że niekiedy było szalenie ciężko. Dużo informacji o pracach licencjackich jest zamieszczonych na stronie internetowej Zielona Tablica. Namiary na nich znalazłam w sieci. Muszę stwierdzić, że dobrałam sobie niesamowicie trudny temat, jednak jakoś dałam radę. Swego czasu niemal każdą wolną chwilę, spędzałam na szukaniu przydatnych materiałów, a także pisaniu pracy. W tej chwili już częściej spotykam się ze znajomymi, bo mam odrobinę luzu.

3

Muszę przyznać, że moja praca prawie że jest ukończona. Sporo wysiłku mnie ona kosztowała, jednakże się opłaciło. Myślę że prace licencjackie to olbrzymie przedsięwzięcie. Szalenie istotna jest również współpraca ze swoim promotorem, z tego powodu należy wybrać osobę rzetelną. Ja w tych momencie mam więcej czasu aniżeli ostatnimi czasy, ponieważ praca jest poniekąd gotowa. Obecnie czeka mnie tylko jej obrona. Trochę się boję w jaki sposób oceni ją recenzent, lecz jakoś to pójdzie. U mojej przyjaciółki dopiero rozpoczęli wytrwałe pisanie prac licencjackich, dlatego cała praca przed nimi.

4

Ja wkrótce skończę pisanie specjalistycznej pracy inżynierskiej, z tego powodu jestem niesamowicie zadowolona. Dużo czasu mi zajęło poszukiwanie koniecznych materiałów. Lecz aktualnie prawie że cała robota za mną. Aby znaleźć te materiały latałam po najróżniejszych bibliotekach, poszukiwałam również w Internecie. Ostatnio spostrzegłam świetny artykuł o nazwie: pisanie prac, który niesamowicie mi pomógł. Obecnie kończę ostatni rozdział. Potem czeka mnie trudna praca magisterska, lecz mam na to sporo czasu.

5

Podejmowane rozmowy na forach są bardzo pomocne. Nie raz myślałem jak zabrać się za napisanie mojej pracy dyplomowej, chociaż będę ją miał za półtora roku. Ale mimo wszystko mnie bardziej ciekawi takie coś jak prace inżynierskie. Nawet wczoraj znalazłem co niemiara fajnych wiadomości, jak zabrać się za tworzenie takich rzeczy. Muszę koniecznie to dobrze przestudiować, ponieważ pragnę nareszcie za to pisanie się zabrać. No nic, muszę to przemyśleć.