1

Temat: Studia dla humanisty

Dawniej sam również usilnie gdybałem jakie studia wybra dlahumanisty ? Spędziłem nad tym parę miesięcy przed egzaminem dojrzałości. Poszukiwałem w internecie jakiś punktów zaczepienia pod sformułowaniami studia Gdańsk. Po jakimś czasie zdołałem namierzy kilkanaście katalogów uczelni, które okazały się niezwykle poręczne, dzięki nim mogłem zdecydowa spośród aktualnych na tamtą chwilę możliwości. Teraz coraz bliżej obrony. Dopieszczam jeszcze magisterkę i gdybam bardziej o przyszłościowej pracy.

2

Odp: Studia dla humanisty

Odnalezienie stosownych kierunków studiów, to dla licealistów zmora. Widziałem jak mordował się z tym mój dzieciak. Co chwilę odnajdował nowy kierunek. Uznałem, że jakoś jemu pomogę. Wpisałem w Google wyrażenia studia ekonomiczne i poprosiłem Marcina, aby poczytał na ten temat. Oprócz tego znalazłem interesujące forum gdzie wypowiadała się młodzież z podobnym problemem jak jego. Zadawali tam pytanie jakie studia wybrać po szkole. Dzieciak dosiadł do tego i zaczął ogarnianie. Z pomocą tego zrozumiał czym powinien się kierować i poszedł na prawo. W tej chwili jest już studentem i raduje się, że poszedł na te studia. ; )

3

By odszuka fizyczne kierunki studiów, nie trzeba się wysiląć. Na chwilę obecną w motherlandzie działa całe multum akademii, które witają z otwartymi rękoma każdego. Z pewnością zabrzmi to sztampowo, ale wszyscy wybierający się na studia wespół z pytaniami jakie studia ? potrzebowaliby się najpierw pogłówkowa nad kwestią – co pragną w przyszłości wykonywa, albo co przyniesie im szamę na stole. Zwarza trzeba, że popularne ścieżki często prowadzą donikąd. Uczy się, a radzi sobie później, to dwie różne sprawy.

4

W tej chwili jest mnóstwo ciekawych kierunków studiów. Najlepiej kierować się przy ich wyborze tym co nas interesuje. Dlatego kiedy ja poszukiwałam dla siebie profesjonalnej uczelni i studiów, to w Bing wystukałam hasła studia medyczne. Za pomocą tego było mi łatwiej wybrać dla siebie najfajniejsze kierunki studiów. Usunęłam niepotrzebne i pozostawiłam trochę. Przemyślałam wszystko i wybrałam się na prawo. To była doskonała decyzja. Dzięki temu chodzi mi się z przyjemnością na zajęcia, ponieważ to co studiuję fascynuje mnie. : P

5

Wybranie właściwego kierunku studiów to znacząca decyzja. Powinnyśmy ją dobrze przemyśleć. Znaczące jest, by ten kierunek nam się podobał, gdyż jeśli zaczniemy studiować coś czego nie lubimy, to nic to nie da. Jakiś czas temu moja siostra szukała dla siebie jakiś studiów oraz uczelni. Poleciłam jej, aby znalazła ranking uczelni. Takim sposobem o wiele łatwiej było jej wybrać dla siebie uczelnię. Bardzo jej zależało na tym, abym jej pomogła znaleźć odpowiedź na problem jaki zawód wybrać. Wspomniałam jej, że jeśli pragnę mieć świetną pracę po nauce, to musi pójść na korzystny kierunek. Na szczęście ekspresowo znalazła i w październiku zaczyna ekonomię. : D

6

Kapitalnym wyborem są z całą pewnością specjalistyczne studia medyczne. Ja tak powiedziałam swojej przyjaciółce, która teraz wybiera uczelnię. Jestem lekarzem, i powinnam powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana ze swojej decyzji. To jest świetny zawód, w szczególności w dzisiejszych czasach, gdy o pewną robotę jest tak ciężko. Żeby wyszukać najlepsze studia, warto wpisać w wyszukiwarkę słowo kluczowe: studia Kraków, i wówczas pojawią się przeróżne kierunki. Ja w ten sposób odnalazłam swoją uczelnię.

7

Ja szczęśliwie trafiłam na super uczelnię. Odkąd sięgam pamięcią miałam zamiar sta się psychologiem. Logiczne więc, że poszłam na zaoczne studia psychologiczne. W długich dniach poszukiwania odpowiedniej szkoły wyjątkowo pomogły mi portale, które prezentowały bieżący na daną chwilę ranking uczelni. Obecnie jestem na rozpoznawalnej uczelni o bogatej tradycji i z każdym dniem szybciej zbliżam się do tytułu. Moje zamysły się spełniają : ).