1

Temat: Pomoc koledze w uzależnieniu

Hej! Od dłuższego czasu dużo gada się w temacie przeróżnych nałogów. Wczoraj zauważyłem, że pojawia się mnóstwo artykułów o tytułach uzależnienie od hazardu. Martwi mnie to. Na dodatek odnoszę wrażenie, że mój kolega często sięga w butelkę, aczkolwiek sprzeciwia się, że to nie uzależnienie. Denerwuję się, by nie wpadł w klasyczne uzależnienie od alkoholu. Jak mogę dopomóc koledze?

2

Odp: Pomoc koledze w uzależnieniu

Myślę, że obecnie znajdziemy wiele pomysłów na bitwę z uzależnieniem. Ostatnio dowiedziałem się, że mój znajomy ma uzależnienie alkoholowe. Pragnąłem jemu dopomóc, lecz zastanawiałem się jak to uczynić. Uznałem, że kliniczna terapia alkoholowa to stosowne rozwiązanie. Nareszcie w Internecie znalazłem witrynę internetową, której założycielem była poradnia Agnus. Znalazłem to pod słowami pomoc rodzinie alkoholika. Wykonałem telefon tam i wspomnieli mi co mam zrobić. Błyskawicznie wsadziłem Marcina w samochód i pojechałem. Od tamtej chwili minęły cztery miesiące a mój przyjaciel wraca do funkcjonowania. Polecam serdecznie!

3

Obecnie odszukamy mnóstwo pomysłów na pomoc ludziom uzależnionym. Lecz tego rodzaju temat mnie nie fascynuje, poza tym w sieci trafimy na wiele wiadomości, które mówią jak leczyć uzależnienie od komputera czy też inne nałogi. A w ogóle moja przyjaciółka miała tatę pijaka, lecz szybko sprawę ogarnęła. Odszukała odpowiedź w necie pod wyrażeniami psychologiczna pomoc rodzinie alkoholika i rozwiązała sprawę. Znikam stąd. Do widzenia!

4

Zobaczyłam ostatnio w Internecie baner, na którym znajdował się napis: leczenie alkoholika. Teraz zwykle zaglądam do netu, gdy chcę coś odszukać. Mój narzeczony ma trudności z alkoholem, zatem wstukałam w wyszukiwarkę hasło: detoks alkoholowy. Tak wyszukałam renomowany ośrodek AGNUS.

5

Byłam swego czasu na efektywnym leczeniu odwykowym, i aktualnie czuję się doskonale. Sądzę, że warto wybrać się do sprawdzonego ośrodka, gdyż to przynosi zaskakujące efekty. Teraz mnóstwo osób dotyka poza tym uzależnienie od seksu. To przypuszczalnie zmora teraźniejszych czasów.

6

Dzięki Bogu nie każdy posiada styczność z nałogami. Ja w rodzinie nie miałam tego rodzaju sytuacji, chociaż wiele razy czytałam o takich rzeczach jak uzależnienie od narkotyków. Dodatkowo słyszałam, że mój kolega pomagał rozwikłać taki problem koleżance, która łykała non stop leki. Pomógł jej córce zawieźć ją na leczenie nabytej lekomanii. Sytuacja była załatwiona. Dlatego spadam stąd. Poza tym mam milsze tematy do debaty.

7

Pogawędka o uzależnieniach jest poszukiwana. Nawet niedawno sam odszukałem całkowicie przypadkowo w sieci uznane centrum leczenia uzależnień. To doskonała rzecz, żeby błyskawicznie pomóc osobom uzależnionym. Ostatnio szukałem tego rodzaju rzeczy pod zwrotami leczenie alkoholizmu Poznań, bo mojej żony kuzyn ma tego rodzaju problemy. Muszę to dokładnie obejrzeć.