Temat: Czy można jeszcze kupić mieszkanie z programu MDM?

Orientujecie sie, czy jeszcze można kupic nowe mieszkanie z panstwową dopłatą? Słyszałam, że niedługo ruszy jakis nowy rządowy program mieszkaniowy, ale w Poznaniu to pewnie bedzie strasznie długa kolejka na takie mieszkania.

2

Odp: Czy można jeszcze kupić mieszkanie z programu MDM?

Z tego co wiem, to chyba do końca tego roku jeszcze ma działać ten program mdm mieszkania Poznań faktycznie może mieć problem z załapaniem się do nowego programu dlatego warto się pospieszyć i jeszcze skorzystać ze starego systemu dopłat. W nowym programi priorytetowo będą traktowane rodziny wielodzietnie i te z najmniejszymi dochodami, także średniozamożni będą mieli kłopot.

3

A wiesz może dokladnie o co chodzi w tym nowym programie? Podobno to ma być cos takiego jak TBS, a ja nie chce do konca życia wynajmować mieszkania. Wole już spłacac kredyt, ale mieć mieszkanie, które kiedys będzie moją własnoscią.

4

Szczegółów nie znam, dlatego ciężko mi się wypowiadac, ale w tym nowym programie państwo ma przekazywać ziemię deweloperom przez co mają być niższe ceny mieszkań Poznań chyba w pierwszej fali w ogóle nie łapie się do tego programu, bo tylko słyszałem o miastach na Śląsku. Zresztą trudno coś mówic o programie, który tak naprawde jeszcze nie ruszył. Trzeba poczekać.

5

Program Mieszkania dla Młodych działa tylko do końca tego roku.

6

Można jeszcze kupic, wiem że w Poznaniu są jeszcze takie wolne mieszkania Poznań Piątkowo to jedna z lokalizacji, gdzie jeszcze znajdziesz nowe lokale z dopłatą. Tylko wiesz, żeby dostać taką dopłatę tez trzeba spełniać jakieś warunki. Najlepiej dowiedzieć się w jakimś biurze nieruchomości. Co ważne, dopłate możesz dostać nie tylko do nowego, ale i do mieszkania z rynku wtórnego.

7

Ten nowy program mieszkaniowy to coś innego niż TBS. Tutaj chyba nie będzie tej pierwszej wpłaty, która blokuje ludzi. Po prostu płaci się wyższy czynsz za mieszkanie. Ma to być 12-24zł za metr w zależności od lokalizacji i przy tej kwocie po 30 latach mieszkanie ma być Twoje.