1

Temat: Kto zajmuje się projektowaniem hal stalowych?

Cześć niedawno zacząłem studia na politechnice na kierunku budowa maszyn. Od zawsze mnie to interesowało. Teraz już w sumie wiem, czym chciałbym się zająć w przyszłości, ale nie wiem jak to zrobić. Chodzi mi o projektowanie hal stalowych dla dużych przedsiębiorstw rolniczych, prze-mysłowych. Ktoś musi przecież się tym zajmować.

2

Odp: Kto zajmuje się projektowaniem hal stalowych?

Moim zdaniem musisz znaleźć firmę, które specjalizuje się właśnie w projektowaniu takich prze-strzeni. Ty po swoim kierunku studiów możesz zajmować się czymś takim?

3

Ja korzystałem z usług firmy: http://solidhale.pl/o-firmie/o-ir-solid/projektowanie/, której jedną z usług jest właśnie projektowanie hal stalowych. Koleżanka ma racje, że są specjalne fir-my, które się tym zajmują. Pamiętaj jednak, że jest to bardzo duża odpowiedzialność. Twój pro-jekt konstrukcji stalowy musi być przede wszystkim bezpieczny. Poza tym ważne, żeby był także ekonomiczny dla Twojego Klienta. Moim zdaniem to wymaga dużo nauki.

4

Sama kiedyś zajmowałam się projektowaniem takich konstrukcji stalowych. Najczęściej były to projekty obór czy chlewni dla dużych gospodarstw. Trzeba było wykonywać dokładne pomiary, żeby wszystko było najwyższej jakości.

5

Właśnie czymś takim chciałbym się zajmować. Wydaje mi się, że to może być bardzo ciekawe. Poza tym na studiach poznaję potrzebne programy do projektowania a poza tym miałem przed-miot z materiałoznawstwa, więc wiem, jak to funkcjonuje i jakie wyliczenia należy zrobić.

6

Powodzenia w takim razie i daj znać, czy Ci się udało! Może zgłoś się na staż do firmy, o której pisał kolega?