1

Temat: Zabawki a rozwój dziecka

Karmienie piersią na pewno wpływa dobrze na zdrowie malutkiego dziecka. Dzięki swoim wartościom odżywczym pozwala na właściwy rozwój malucha. Jednakże sam pokarm mamy nic nie zdziała. Na dobry rozwój dziecka też wielki wpływ mają rozmaite zabawki, które są tak przystosowane dla grup wiekowych, że dają możliwość dziecku w każdym wieku na uczenie się. Kiedy moja córcia miała 3 latka postanowiłam zakupić jej bobasa i wózeczek. Tym bardziej, że ona bardzo chciała opiekować się jej młodszym braciszkiem. Uznałam, że taka zabawka będzie wspaniałym pomysłem. W sieci odnalazłam świetną stronę online, na której była interesująca podstrona patiimaks.pl z zabawkami dla dzieci. Tam kupiłam lalkę i wózek. Zuzia była szczęśliwa. Bawiąc się, gadała, że jest mamą. Sądzę, że tego typu zabawki bardzo rozwijają wyobraźnię naszych brzdąców.

2

Odp: Zabawki a rozwój dziecka

Powraca się zmęczonym po pracy. Człowiek ma ochotę odpocząć, a tutaj tak przynudzają. Wiadomo, że mleko mamy wpływa korzystnie na rozwój dziecka. Jednak brzdąc rośnie, więc później bardzo ważną rolę pełnią zabawki dziecięce. Nasza córcia jak była malutka to uwielbiała rozmaite gry, zabaweczki itp. Dlatego z żonką postanowiliśmy zamówić jej gry edukacyjne dla dzieci i problem rozwiązany. Dlatego nie rozumiem tej dyskusji. Wychodzę stąd.

3

Gdy nasze maleństwo jest noworodkiem czy też niemowlakiem to normalne, że mleko matki wpływa na właściwy rozwój maleństwa. Jednak nasz skarbeczek rośnie i tylko do pewnego dnia je mleko matki. Wtedy warto pomyśleć nad rozwojem manualnym naszego brzdąca. Mój synuś ma już siedem lat. A jeszcze kilka lat temu uczył się mówić. Ten czas leci. Jednak będąc jeszcze małym smykiem z mężem postanowiliśmy zamówić jemu klocki Lego. Jasna sprawa, że były one dopasowane dla odpowiedniej grupy wiekowej. Uznaliśmy z Kacprem, że te klocki dadzą możliwość Maksowi na rozwinięcie manualne, jak też wzbudzą w nim instynkt kreatywności. W ten oto sposób kiedy zapisaliśmy naszego synka do przedszkola było jemu o wiele prościej rozwijać się w nim, jak też zaaklimatyzować.

4

Temat tego co wpływa właściwie na rozwój dziecka jest bardzo interesujący i pomocny. Myślę, że można go jeszcze bardziej rozwinąć, bo zabawki są istotne tak samo jak mleko matki dla rozwoju maluchów. Niedawno moja siostra mówiła, że pragnie zamówić swojemu synkowi na urodziny klocki Lego. Bardzo trudno mi stwierdzić czy to właściwa zabawka, ale ona mówiła, że wiele osób je chwalić. Może sama takie kupię dla swojego dziecka. Muszę o tym pomyśleć.