1

Temat: Czy warto zakupic do swojej firmy automatyczny defibrylator?

Witajcie. Co myślicie o zakupieniu do siedziby zakładu pracy automatycznego defibrylatora? Czy jest to przydatne urządzenie w firmie, gdzie liczba pracowników nie przekracza 20 osób?

2

Odp: Czy warto zakupic do swojej firmy automatyczny defibrylator?

Według mnie jak najbardziej warto, a zwłaszcza jeśli do twojej firmy przychodzi duża liczba osób, czy to klientów, czy kontrahentów. Gdyby teoretycznie u kogoś nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia, to taki defibrylator stanowi nieocenioną pomoc.

3

Ja też uważam, ze defibrylator automatyczny to bardzo przydatny sprzęt, który może uratować życie. Słyszałem o przypadkach, że taki defibrylator odpowiednio szybko zastosowany w miejscu publicznym, np. na dworcu albo w markecie, uratował życie osobie, która zasłabła.

4

Ja w ogóle jestem zdania, że dostęp do defibrylatora w takich miejscach jak dworce, zakłady pracy, urzedy czy markety, powinien być normą. Poza tym powinno się więcej mówic o tym, kiedy i jak należy go stosować.

5

Na szczęście nowoczesny automatyczny defibrylator jest łatwy w obsłudze i jego użycie nie powinno postronnej osobie sprawic żadnych trudności. Przydatne informacje o tym, jak się go stosuje, można znaleźć np. na stronie internetowej https://www.hsmedical.pl/wiedza/automat … 9trzny-aed. Najważniejsze wyrózniki opisanych tam defibrylatorów AED to: szybki czas uruchomienia, mobilność, automatyczna analiza stanu pacjenta oraz precyzyjne instrukcje głosowe.

6

Aha, a możesz napisac mi pokrótce, w jaki sposób używa się takiego automatycznego defibrylatora? Sam jestem jeszcze laikiem w tej kwestii.

7

No więc defibrylator należy zastosować wtedy, gdy zwykła akcja resuscytacyjna polegająca na sztucznym oddychaniu i masażu zewnętrznym serca nie daje rezultatów. Wówczas podłącza się elektrody defibrylatora do klatki piersiowej chorego. Jeśli defibrylator wskaże taką potrzebę, należy zaaplikować do serca pacjenta określony impuls elektryczny, dzięki czemu prawidłowa praca serca zostaje przywrócona.