1

Temat: Trucie środowiska

Trucie środowiska to niestety duży problem w aktualnych czasach. W sumie wiele się na ten temat powtarza i działa, są zakłady, które proponują usługi takie jak ocena oddziaływania na środowisko, na zanieczyszczających otoczenie narzuca się mandaty. Ale co z tego, skoro przeciętny obywatel nie potrafi posprzątać po swoim psie czy wrzucić śmieci do kosza? Nie oczekujmy od zakładów troski o środowisko, skoro na własną rękę nie potrafimy tego czynić ani odpowiadać w odpowiedni sposób. Smutne, że pod kątem dbałości o otoczenie bardzo wiele nam brakuje w zestawieniu z innymi państwami. Co tym bardziej przykre, że należy do nas tak dużo pięknych obszarów, którymi moglibyśmy się pochwalić przed przyjezdnymi. Szkoda, żeby to zniknęły one pod masami zanieczyszczeń.

2

Odp: Trucie środowiska

Środowisko jest mocno zanieczyszczone i zawsze w jakimś stopniu będzie. Możliwe, że ówcześnie ludzie bardziej zwracają na to uwagę niż dawniej za czasów naszych przodków. Ale niestety zbyt wiele lat, aby wszystko oczyścić. Uwielbiam naturę i da się zauważyć jak niektórzy w ogóle nie reagują na to, że jeżeli nie będzie fauny i flory to umrzemy. Dlatego jeżeli mam sposobność to walczę z takimi osobami, które wyrzucają śmieci do lasu i robią inne głupstwa. Niedawno na radzie miasta chciałem przekonać wszystkich, że warto dbać o środowisko. Z tej przyczyny stworzyłem prezentację zatytułowaną oceny oddziaływania na środowisko. Mam wielką nadzieję, że ona dotrze trochę do ludzi i większość z nich zacznie choć troszkę troszczyć się o środowisko.

3

Według mnie środowisko jest bardzo zanieczyszczone. Ludzie w ogóle nie dbają o drzewa i zwierzęta. Jest to przykre, ale ze swoją grupką ekologiczną próbujemy namawiać mieszkańców naszego miasta do sprzątania lasów, nie zostawiania nieczystości do nich itp. Kilka dni temu wraz z koleżanką postanowiłyśmy, że stworzymy reportaż, który pokażemy w TV. Do tego potrzebowaliśmy profesjonalnej spółki, która zrobi dla nas raport. Z pomocą tego normalny człowiek będzie mógł zrozumieć jak to środowisko jest zanieczyszczone. Z tej przyczyny moja koleżanka zaczęła poszukiwania w necie. Tam znalazła fajną stronę online http://www.analizysrodowiska.pl/podstro … odowiskowy będącą własnością firmy Analizy Środowiska. Skorzystałyśmy. Firma ta wykonała dla nas profesjonalne badanie po niskiej cenie. Byłyśmy bardzo zadowolone. Osoby szukające spółki, która wykona dla nich raport powinny skorzystać z oferty Analizy Środowiska. Polecam serdecznie!

4

Ja szczęśliwie mógłbym na swój temat dumnie stwierdzić, że należę do grona przedsiębiorców troszczących się o ekologię. Wykonując ostatnio nowoczesną halę dla mojego zakładu produkcyjnego, skierowaliśmy się w pierwszej kolejności do firmy, która przeprowadziła dla naszej firmy audyt. A podczas tego monitoring środowiska. Bez nich zresztą i tak nie dostalibyśmy stosownych zezwoleń na budowę. Według mnie powinien pilnować tego, jak zakład wpływa na ekologię. To nie jedynie rzecz pewnej etyki, ale atuty dla odbioru firmy.