1

Temat: Worki do takich artykułów

Cześć ; ) Pragnę stworzyć własną firmę, której najważniejszym funkcją będzie wywożenie towarów do innych państw. Będą to nade wszystko artykuły w postaci sypkiej, może orientujecie się drodzy forumowicze, w jaki sposób najlepiej jest przewozić artykuły do innych krajów? Doszły mnie słuchy że doskonały zakup to worki big bag, jednakże nie orientuję się czy tak jest w rzeczywistości, może coś wiecie się w tym temacie?

2

Odp: Worki do takich artykułów

Jeżeli znacie jakąś lepszą formę transportu produktów sypich za granicę niż z wykorzystaniem worków typu big bag to ja z miłą chęcią posłucham Waszych opinii. Q-bag to jest nazwa znana mi od dawna bo nasza spółka już od dłuższego czasu korzysta z worków takich jak te.Sądzę ze jak się konkretny towar należycie opakuje to redukuje się ryzyko ewentualnych strat. Przecież jak się coś przewozi to towar się kołysze pod wpływem przemieszczania się ciężarówki, trzeba odpowiednio go zabezpieczyć. Przy transporcie jakichkolwiek materiałów sypkich trzeba bardzo uważać na to żeby cały towar stale znajdował się w workach bo to szczególny rodzaj towaru. Mąka to nie jest towar który można pozbierać tak jak gruszki czy dynie.Jeżeli cukier wydostanie się poza worek to już w zasadzie nic nie da się zrobić, niestety nie będzie sie nadawał do późniejszego spożycia.Zresztą przecież nie trzeba wcale być kierowcą ciężarówki, każda gospodyni domowa wie jak to jest jeśli niechcący rozsypie się cukier. Gdybyśmy chcieli używać rozsypanej mąki byloby to bardzo niehigieniczne. Każda porządna gospodyni pozbywa się czegoś takiego, żadna rozsądna osoba nie bedzie przecież tego spożywała. Jak zamawiamy dla siebie jedzenie na mieście to nie zupełnie nie wiemy w jaki sposób zostalo sporządzone, ale sanepid zajmuje się kontrolą takich usługodawców.