1

Temat: Zmiany w naszej mentalności

Środowisko jest bardzo zanieczyszczone, ale ludzie próbują to zmienić. Tworzą się różne kluby ekologiczne, których podstawowym celem jest troszczenie się o rośliny i zwierzęta. Do takiego klubu przynależy moja córka, która kilka dni temu miała duży problem z odszukaniem ciekawej firmy, która zrobi analizę gleby na terenie jakiegoś ośrodka. Moja Paulina musiała odnaleźć taką usługę. Wtedy przypomniałam sobie, że mam koleżankę działającą w tej dziedzinie. Napisałam do niej wiadomość, a ona wysłała mi emaila z witryną sieciową. Dałam tę witrynę córce, a ona zadzwoniła do nich i umówiła się na spotkanie. Po paru dniach ekipa przyjechała i przeprowadziła analizę gleby. : D

2

Odp: Zmiany w naszej mentalności

Ja szczęśliwie mógłbym o sobie dumnie powiedzieć, że należę do grona przedsiębiorców troszczących się o ekologię. Stawiając ostatnio nową halę dla mojego przedsiębiorstwa, skierowaliśmy się najpierw do firmy, która zrobiła dla naszej firmy ocenę sytuacji. A podczas tego prtr. Bez niego zresztą i tak nie dano by nam odpowiednich pozwoleń na budowę. Moim zdaniem powinien pilnować tego, jak przedsiębiorstwo oddziaływuje na środowisko naturalne. To nie tylko rzecz pewnej etyki, ale atuty wizerunkowe.

3

Odp: Zmiany w naszej mentalności

Bardzo często loguję się na fora internetowe i zawsze jestem usatysfakcjonowany z podejmowanych tutaj dyskusji. Muszę przyznać, że temat środowiska i tego czy jest ono zanieczyszczone jest bardzo interesujący. Jednakże ja się w tym dobrze nie orientuję. Chociaż kilka tygodni temu pomogłem rozwiązać takie kłopoty mojemu przyjacielowi, który należy do zgrupowania ekologicznego i nie miał pojęcia gdzie znaleźć spółkę tworzącą rozmaite pomiary. Odnalazłem w sieci pewną witrynę sieciową, na której oferowali perfekcyjnej jakości badania środowiska. Pokazałem jemu ją. Z tego co wiem, to skorzystali z tej usługi.