1

Temat: Seksoholizm

Cześć kochani, ciekawe kto z Was przyzna mi rację w tym że seksoholizm to najgorszy z nałogów. Śmiało sie wypowiadajcie, tutaj na forum i tak wszyscy jesteśmy anonimowi tongue Zupełnie niedawno czytałem książkę z psychologii zatytułowaną: seksoholizm a zatem mam sporą wiedzę jeśli chodzi o to zagadnienie.

2

Odp: Seksoholizm

Dla mnie osobiście każdy nałóg jest szkodliwy, a już na pewno alkoholizm. Ostatnio zobaczyłam w sieci dział na witrynie internetowej o nazwie: uzależnienie od alkoholu. Sporo się dowiedziałam z niego. Jestem szczęśliwa, że w mojej rodzinie nie było takiego kłopotu. Miałam serdeczny dom, w którym moi rodzice zawsze mieli dla mnie i rodzeństwa czas. Dużo z nami gawędzili na różnorodne tematy, dlatego też mnie także nie ciągnęło do używek.

3

Hazard to chyba najcięższy nałóg. Mój mąż ma z tym kłopot. Ja już nie umiem sobie dać rady z tą zaistniałą sytuacją. Moja znajoma dała mi adres do uznanego ośrodka. Może tam mu pomogą. Bardziej szczegółowe informacje są na witrynie internetowej. Jesteśmy w tragicznych długach. Brak nam szmalu na wszystko. Najbardziej męczy mnie ten okropny kredyt mieszkaniowy. Boję się, że mieszkanie weźmie bank, a co wówczas zrobimy? Niekiedy myślę, jak mogło to się stać? Może ja gdziekolwiek zrobiłam błąd? Sama już nie wiem, przecież byliśmy taką zżytą parą.

4

Mnóstwo od jakiegoś czasu siedzę w sieci. Przypadkowo natknęłam się na banner: odtrucia alkoholowe. Myślę, że alkoholizm to najtrudniejszy nałóg, bo wpływa szkodliwie na funkcjonowanie każdej rodziny. Gdy spotykam jakiegoś faceta, który jest fajny, zawsze zawracam dużą uwagę czy się upija. Gdy tak robi, przestaje mi odpowiadać. Może dlatego wciąż jestem samotna.

5

Wszystkie nałogi są okropne. Wątpię, aby z któregoś było prosto wyjść. Jestem psychologiem. Spotykam mnóstwo ludzi, którzy mają kłopoty z trunkami, narkotykami itp. Jednak ostatnio przyszła do mnie dziewczyna, która jest uzależniona od współżycia. Słyszałam o tym, ale nie miałam pojęcia, że to też jest tak ogromnym problemem. Aby ją wesprzeć musiałam wyciągnąć z półki swoje materiały. Dodatkowo w necie znalazłam pewną witrynę online, na której było bardzo dużo znaczących informacji o osobach uzależnionych od współżycia. Zaczęłam terapię. Okaże się co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że wyleczę ją.

6

Chyba nikt nie powie, że nałogi są proste. Z każdego uzależnienia jest bardzo ciężko wyjść. Ja kilka lat temu zwyciężyłem uzależnienie od hazardu. To było coś okropnego. Początkowo niewinny poker. Z czasem pożyczałem pieniądze, miałem dużo długów. W końcu mój znajomy poratował mnie. Zawiózł mnie do ośrodka, który znalazł przypadkiem kiedy spacerował chodnikiem dostał broszurę zatytułowaną: Klinika Oaza - kompleksowe leczenie uzależnień. Gdyby nie mój przyjaciel, to nie wiem co by się działo ze mną, albo byłbym w więzieniu za długi, albo coś gorszego.

7

Narkotyki są najgorszym nałogiem. Trudno z tego wyjść. Byłam narkomanką przez 10 lat. Tułałam się po ulicach. Spałam na ławkach w parku. Dla jednej kreski mogłam zrobić wiele. Jakiegoś dnia siedząc wygłodzona, brudna i zziębnięta na ławce podeszła do mnie starsza kobieta, która dała mi w ręce mi bułkę. Wtedy coś mnie tknęło, że muszę jak najszybciej się wziąć w garść. Poszłam do poradni, gdzie zaprezentowali mi pewną stronę online, która okazała się być własnością ośrodka odwykowego. Wysłano mnie tam. Zaczęłam odwyk. Udało się! Na obecną chwilę jestem wolną kobietą od amfetaminy! ; )

8

Każdy nałóg jest niesamowicie szkodliwy ale narkomania jest czymś co budzi we mnie najgorsze obrzydzenie. Ktoś taki jak narkoman posuwa sie nawet do kradzieży, byle tylko móc zażyć narkotyk. Ćpanie staje czymś najważniejszym w życiu takiej osoby. Ostatnimi czasy dostała sie w moje ręce ulotka ze sformułowaniem: terapia odwykowa i dzięki temu wiem na czym polega terapia osób borykających się z tym uzależnieniem. Siostra mojej mamy trochę popija. Sądzę że powinna zapisać sie na detoks gdyż w końcu zrobi sie zwykłą starą pijaczką. Mówiąc tak mam na myśli zaawansowaną skalę tego problemu.