1

Temat: Zwyczaje pogrzebowe

W sieci można zamówić kwiaty na różne okazje. Da radę nawet nabyć wieńce pogrzebowe dla zmarłych. Żal po odejściu bliskiej osoby potrafi być naprawdę silny, może nawet doprowadzić do dezorganizacji życia. Kwiaty jakie kładziemy na grobie to nic innego jak wyraz naszego szczerego szacunku dla osoby która odeszła że świata żywych. Zresztą nasza obecność na zorganizowanym pogrzebie także pokazuje że określona osoba była dla nas kimś naprawdę ważnym. Wieńce pogrzebowe z wirtualnej kwiaciarni mogą posiadać rozmaite kolory, zależnie od tego jakie kwiaty wykorzysta się do ich ułożenia. Oczywiście obowiązkowy dodatek stanowią wstążki czarnej barwy. Jeżeli chodzi o mnie, mam jeszcze i mamę i tatę. Są już starsi i aż boję się pomyśleć że kiedyś będę musiała ich pożegnać.

2

Odp: Zwyczaje pogrzebowe

Ja kwiaty zamawiam przeważnie dla małżonki. Jesteśmy już pięć lat po ślubię, a ciągle mamy siebie za mało : ) Przeprowadziliśmy się do Szczecina podczas studiów, byliśmy wtedy Bardzo młodzi, a powód był taki, że ja znalazłem tu świetną pracę. Muszę powiedzieć, że kwiaciarnie w centrum Szczecina są znakomicie zaopatrzone, obsługa też jest w nich sympatyczna.

3

Wiadomo, że można dać każdemu kwiaty, ukochanej, babci itp. Ja dużo razy tak robiłam. Nie raz dawałam moim przyjaciołom kosze upominkowe. Kilka dni temu ktoś mi polecił tanią wysyłkę kwiatów. Ciekawy pomysł. Kto to wie, może któregoś dnia skorzystam. Na razie tego nie potrzebuję. Z tej przyczyny nic tu po mnie. To nie temat dla mnie. Musicie radzić sobie sami, bo ja nie mam na to czasu. Znikam stąd. Na pewno dacie radę. Do widzenia!

4

Wiele czytałem na temat dawania kwiatów swoim najbliższym, ale muszę powiedzieć, że tak wiele jak tu to w żadnym miejscu się nie dowiedziałem. To Bardzo fajny temat, bo chciałbym zrobić taki prezent mojej mamie ze Szczecina z okazji imienin. Przyznam szczerze, że kosze upominkowe nie ciekawią mnie, bo nie mam tyle kasy. Ale nie ukrywam, że szukałem na necie różnorodnych rozwiązań pod zwrotami: Szczecin kwiaciarnia. Myślę nad takim podarkiem. ; )